Народному депутату України Кармазіну Ю.А.

смт. Міжгір`я 17.08.05

 

Відкритий лист

 

Шановний Юрію Анатолійовичу! Звернутися до Вас мене навіяла телепередача „В гостях у Гордона”, де Ви були героєм цієї передачі. Я так зрозумів, що у Вас пройшло „Головокружение от успехов” і що Ви незадоволені діяльністю „нової влади”. В мене спочатку склалося таке враження, що Ви наївна людина. Але, виходячи з Вашої біографії, ким Ви працювали і що Ви депутат від „Одеси-мами”, то виходить, що Ви лукавите переді мною і перед мільйонами телеглядачів, які дивились цю передачу.

Я не вірив своїм вухам, коли почув з вуст колишнього прокурора про „непогрішимість” В.Ющенка. Ющенко хороший, а його оточення погане. І тут я не можу не згадати дебати між першим і другим туром, де В.Янукович сказав і такі слова:” Вікторе Андрійовичу, Ви вкрали в народу 20 мільярдів доларів золотом і вивезли їх на Кіпр”, на що В.Ющенко нічого не зміг відповісти. Виходить, що за період так званої „незалежності” в Україні сформувалася мафіозно-кримінальна каста, яка вважає себе елітою, а іншу, переважну кількість населення, колоніальним бидлом і творить те, що їй заманеться, неначе отримала Україну в придане. Ми стали учасниками дійства під назвою „Лохотрон-2004”. Люди, які приходили на виборчі дільниці, хотіли змін у суспільстві на краще, голосуючи так або інакше.

І от вам результат: суспільство розколоте, помінялися дійові особи. Але система не змінилася. Та й чи хочуть вихованці Кучмівської системи щось змінювати. Недавно по відомому Вам факту, на зустрічі з журналістами „нерішучий” показав свої „зубки”, а „ікла”, мабуть, покаже потім, якщо його вчасно не зупинити. І тому нам ніяк не обійтися без політичної реформи в державі.

У старій добрій Англії, - леді, - зверталися до жінок аристократичного походження, високоосвічених, вихованих, високоморальних дам. Але були і винятки. В свій час англійський престол мав незручності з нині покійною Леді Ді. Вона своїми вибриками шокувала добропорядну публіку. Та Україна не Англія, у нас свій менталітет.

З легкої руки „борзописців” і „губошльопів” пані з Дніпропетровська, яка очолює уряд України, а, за словами Н.Вітренко, за нею тягнеться шлейф кримінальних справ, і яка в свій час приторговувала відеокасетами з „порнухою” у Дніпропетровську, зараз називають „Леді Ю.” Для мене вона „Ю В...”. І скоро вибрики „Леді Ю.” в економіці ми відчуємо на собі і в нас почнуться незручності.  З часів Брежнєва Україною править дніпропетровський клан. Добре це чи погано? Можливо, комусь і добре. Діяльність уряду Ю.Тимошенко більше підходить під формулу „Крок вперед і два назад” А як же інакше може робити уряд під керівництвом жінки, дочка якої у свої 25 років входить у двадцятку  найбагатших людей України, при цьому не вдаривши палець об палець.

Сільвіо Берлу сконі, перед тим як піти у політику, 30 років займався бізнесом. У нього, за його словами, немає друзів. Але, на мою думку, він просто „кидав” партнерів. За нашими мірками він олігарх.

За останні 12 років з України зробили не сильну і могутню державу, а якесь таке собі „товариство з обмеженою відповідальністю”. Це товариство можна обанкротити і не нести відповідальності за це. Мені сподобалося, коли під час інавгурації перед депутатами В.Ющенко сказав такі слова: „Не треба оглядатися назад, а треба працювати на Вітчизну”. Гарні слова і вчасно сказані. Якщо б воно так і робилося, як хотілося.

Чому я звертаюся до Вас? Тому що Ви лідер партії і депутат, себто державний муж з претензією на політичну владу в Україні, якщо я правильно зрозумів. Тому хочеться викласти деякі пропозиції:

1.        На сьогоднішній день в Україні склалася цікава ситуація. Державний апарат громіздкий і неповороткий. Існуюча система областей дає можливості здирникам і злодія непогано існувати,  присмоктавшись до бюджетних коштів. Основний хребет корупції зосереджений саме в обласних адміністраціях, недосяжних для „маленького українця”, і настала пора його зламати. „Это лишнее звено”. Нам необхідна адміністративна реформа. Але не за Р.Безсмертним з його польським варіантом. Чому б не розглянути італійський варіант? Я прихильник концепції адміністративної реформи доцента ЛНУ ім. Франка Мирослава Дністрянського.

2.        На сьогоднішній день навантаження на бюджет України такий, що він не витримає. Назвіть мені державу у Європі, де відносно молоді люди продуктивного віку стають пенсіонерами. І люди здорові, а не хворі. Хочемо чи не хочемо, а переглядати доведеться пенсійне забезпечення. Людина протирала штани у військкоматі і за роки отримуючи добру зарплату, вимагаючи хабарі у батьків призовників виходить на пенсію у молодому віці. Отримує пенсію ще й працює. Україна не є воюючою стороною. Треба конституційно заборонити використовувати Збройні Сили України за її межами. ( Можна створити експедиційний полк з найманців). Треба ліквідувати Міністерство з надзвичайних ситуацій, а пожежні частини передати місцевим органам влади. Нам потрібні здорові Збройні Сили України, які будуть використовуватися у надзвичайних ситуаціях на прохання штабів при місцевих органах самоврядування.

3.        Давно назріла реформа органів внутрішніх справ. Як Ви дивитесь на те щоб замість „Беркутів”, „Соколів” та іншої „живності” створити „Корпус  жандармів” і законодавчо наділити його функціями дорожньої поліції і патрульно-постової служби на казарменому становищі.

4.        Ми вступили в еру міжнародного тероризму та транснаціональної злочинності. Вважаю, що СБУ теж потребує реорганізації. В першу чергу їй треба підпорядкувати прикордонні війська. Скасувати відділи внутрішньої безпеки різних організацій і всю внутрішню безпеку залишити за СБУ. Цій установі потрібно на законодавчому рівні надати право „на провокацію хабара”. Щоб кожен знав, якщо він зробить щось не те, то потрапить до рук хлопців з СБУ. Їх не треба боятися, їх треба поважати. Але там повинні працювати фахівці, адже „Кадри вирішують все”.

5.        На базі податкової інспекції і податкової міліції створити єдиний орган - „Фінансову гвардію” і провести кардинальну реорганізацію.

Що б не говорили і які б популістські гасла не викидали різні політичні партії у своїх передвиборчих програмах, але віковий ценз виходу на пенсію цій категорії державних службовців доведеться підвищувати до 55 років. В цих організаціях працюють і служать люди розумні і свідомі того, що це вимушений крок і його треба зробити. Цього вимагають інтереси держави.

Юрію Анатолійовичу, чи не могли б Ви на початку вересня на засіданні Верховної Ради ініціювати наступне:

1.        Проведення дострокових парламентських виборів (цей парламент був прокучмівським, тепер він проющенківський і взагалі він давно відпрацював свій ресурс. Передвиборча кампанія фактично вже почалась).

2.        Провести вибори голів районних адміністрацій громадами районів (це давно назріло. Система призначень  себе не виправдовує).

3.        Провести вибори голів  районних судів відповідними громадами (безчинства у судочинстві перейшли всі межі).

4.        Провести Референдум про входження України до союзу Росії і Білорусі (якщо меншість проголосує за цей союз, тоді наші поводирі сміливо можуть вести нас у Євросоюз).

Якщо б ці чотири пункти були винесені на голосування 4 грудня 2005 року, це дало б можливість новообраному парламенту розпочати дієву політичну реформу з 1 січня 2006 року. І останнє. Як Ви дивитесь на те, аби Ви і ваша партія стали фундаторами УНО (українське народне об’єднання ) і об’єднали довкола себе партії і громадські організації патріотів України, таким чином створивши блок і йти на вибори.

Розраховую на Вашу відповідь.

 

З повагою.                                                                                    

Голова фонду                                                        В. Шемет